RSS
GoldenLine
Facebook
Nowoczesna Firma
Blog
Tablet
Tablet dla uczestników szkoleń
dla uczestników

CM660 - IMS Diagnostic Approaches (CM660PL)

Samsung Galaxy Tab 3 (7"/8GB/WiFi/Android 4.1) gratis*!

Do zamkniętych szkoleń autoryzowanych IBM 3, 4 lub 5 dniowych, realizowanych w naszym ośrodku.
*Promocja ważna do wyczerpania zapasów lub do odwołania i nie łączy się z innymi promocjami ani zniżkami

Autoryzacja

Szkolenie autoryzowane IBM

Cena szkolenia zamkniętego CM660

Teraz jeszcze niższe ceny! Zachęcamy do kontaktu


Terminy szkoleń otwartych CM660

Zapytaj o termin szkolenia otwartego!

Kod szkolenia

CM660, CM660PL, CM660PL

Dla kogo

IMS System Programmers responsible for supporting IMS and diagnosing IMS problems.

Czas trwania

3 dni

Cel

 • Learn IBM's recommendations for IMS diagnostic setup
 • Understand the usage of the IMS Interactive Dump Formatter
 • Identify the key z/os IPCS commands that are useful for IMS problem diagnostics
 • Describe the methodology for debugging IMS ABENDs  
 • Describe the methodology for debugging IMS waits/loops

Opis

This class will teach you to understand the IMS software diagnostic process and to know what documentation is required to solve IMS software problems. IMS address space and Task Control Block (TCB) structures along with associated IMS control block structures will be examined to provide you with a roadmap to manuever through the diagnostic maze. Focus will be given to using Interactive Problem Control System (IPCS) and the IMS Interactive Dump Formatter to become familiar with IMS dumps.

Wymagania wstępne

n/a

Poruszane zagadnienia

 • Review IMS documentation setup process
 • IMS and z/os control block structure overview
 • IPCS analysis overview
 • IMS Wait analysis overview
 • IMS abend analysis overview
 • IMS dump analysis exercises

Szkolenia autoryzowane IBM prowadzone są w oparciu o partnerstwo z LearnQuest - jednej z kilku firm starannie wyselekcjonowanych jako Globalni Dostawcy Szkoleń IBM.

Zgłaszanie uczestnictwa

W celu zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu prosimy o pobranie i wypełnienie formularza lub wygenerowanie go ze strony, a następnie przeslanie faksem na numer (22) 398 47 82.

Pobierz formularz zgłoszenia w formacie DOC
Pobierz formularz zgłoszenia w formacie PDF

Jeśli potrzebują Państwo wsparcia, mają pytania lub chcą się upewnić odnośnie wyboru szkolenia prosimy o kontakt pod numerem 0-801 009 706. Nasi przedstawiciele chętnie odpowiedzą na Państwa pytania oraz pomogą w podjęciu trafnej decyzji.

*Podane kwoty są cenami netto za szkolenie zamknięte po zastosowaniu promocyjnych zniżek i dotyczą wyłącznie szkoleń prywatnych (zamkniętych) dla grup co najmniej 4 osób. Promocja cenowa nie łączy się z innymi promocjami lub programami zniżkowymi za wyjątkiem promocji "Samsung Galaxy Tab 3 gratis" (o ile ta ma zastosowanie dla danego szkolenia). Promocja cenowa ograniczona czasowo i do wyczerpania limitu promocyjnej liczby uczestników. Zastrzegamy sobie prawo zakończenia promocji cenowej w dowolnej chwili. Podane ceny uwzględniają zniżkę dla podmiotów nie korzystających ze zwolnienia z podatku VAT.

**Podane kwoty za szkolenia otwarte są cenami netto po zastosowaniu promocyjnych zniżek i dotyczą wyłącznie szkoleń otwartych. Promocja cenowa nie łączy się z innymi promocjami lub programami zniżkowymi w tym nie łączy się z promocją "Samsung Galaxy Tab 3 gratis". Promocja cenowa ograniczona czasowo i do wyczerpania limitu promocyjnej liczby uczestników. Zastrzegamy sobie prawo zakończenia promocji cenowej w dowolnej chwili. Podane ceny uwzględniają zniżkę dla podmiotów nie korzystających ze zwolnienia z podatku VAT.

Podane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Zastrzegamy sobie prawo do pomyłek i błędów na stronie.